قبلا در مورد کسری خدمت ایثارگران در اینجا صحبت کرده ایم. در این مدت خبر های زیاد و البته ضد و نقیض، که هر کدام یکی دیگر را زیر سوال می برد در خبرگزاری ها به نمایش درآمدند. به طور کل باید گفت این مصوبات مجلس که بعد از گذشت شش ماه هنوز تعیین و تکلیف نشده علاوه بر گرفتن امید و انگیزه و نشاط از عده ای که شامل این قوانین می شوند یک خوراک مطبوعاتی شده تا بعضا خبرگزاری ها با اطلاع بر اینکه این موضوع کلیک خور خوبی دارد خبرهایی را پوشش بدهند که هر کدام یکی دیگر را نقض می کنند. البته در این جا دو مسئله وجو دارد. یا خبرگزاری مورد نظر در انتخاب و چینش و بازخوانی خبرهای خروجی خود دقت به خرج نمی دهد و یا اینکه افراد مسئول که به حساب در آخرین جلسه برای حل این موضوع دور هم نیز جمع شده اند با هم هیچ دیدگاه مشترکی ندارند. حتی بعضا دیده شده اعضای فراکسیون ایثارگران مجلس نیز حرف هایی متناقض با یکدیگر زده اند. به هر حال جواب سوالات کسانی که در این مدت متحمل ضرر ( ضررهای که برگشتی نخواهند داشت. ) شده اند را چه کسی خواهد داد؟ مجلس یا ستاد کل ؟

امیدواریم هرچه زودتر جلوی این ضرر و زیان که ناشی از عدم اجرای این قوانین سه گانه می باشد به زودی تعیین و تکلیف شده و به طور کامل اجرایی شوند، چرا که هیچ دلیل موجه ای برای عدم اجرا یا تغییر در قوانینی که در مدت یک ساله از همه درگاهای قانون گذاری ( شورای نگهبان و ... ) گذشته وجود ندارد. امیدواریم مسئولان ستاد کل و بالاخص قانون گذاران جمهوری اسلامی ایران افراد مشمول این قوانین را به عنوان پسران خود بدانند و در اجرای قوانین کوتاهی نکنند. 

چرا ما  تاکید در اجرایی شدن قانون را داریم؟ جواب کاملا واضح و روشن است. اول اینکه قانون، قانون است و باید اجرا شود. دوم اینکه جوانی به کشورش و قوانینش و مجلسش اعتماد کرده، زندگیش را بر اساس قوانین یک کشور اسلامی تنظیم کرده و هنوز بعد از شش ماه خبری از اجرا یا عدم اجرای قانون نشده و همچنان در انتظار است. برای همین هیچ توجیه موجه ای برای عدم اجرا یا ناقص اجرا شدن قانون نیست. امیدواریم که مسئولان کشور این قوانین را به اجرا برسانند. در آخر به دو نکته زیر توجه کنید.

1- امام حسین (ع) را کوفیان به کربلا دعوت کردند، در حقیقت امام حسین (ع) با اعتماد به شیعیان به سمت کربلا رفت و به نامه های بزرگان شیعه در کوفه پاسخ داد ولی در آخر یکه و تنها در صحرای کربلا به شهادت رسید .

2 - قسمتی از بیانات فرمانده معظم کل قوا در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی در مورد لزوم اجرای قانون ( ۹۶/۶/۲۶ )


آنچه که مهم است پایبندی به قانون است هیچ کار بی قانونی انجام نگیرد و بالاخره آنچه مهم است جرات و گستاخی لازم در اجرای قانون است اونجایی که قانون است از هیچ کس ملاحظه نکنید با جرات وارد بشوید با دلیری وارد بشوید وظیفه ای که قانون بر عهده شما گذاشته انجام بدهید در اجرای قانون هرگز تامل و تردید نباید کرد آنجایی که قانونه باید اجرا کنید مشکل عمده کشور ها و ملت ها همین است در انجام وظیفه خود،وظیفه دینی و وجدانی خود،وظیفه عقلانی خود و وظیفه انسانی خود دچار تردید و تامل می شوند.
nextpayfilesell